Seksualiniai sutrikimai yra labai dažni. Apklausos duomenys parodė, kad net 43% moterų ir 31% vyrų praneša apie tam tikros rūšies seksualinę disfunkciją. Ji pasireiškia pradedant nuo orgazmo nebuvimo, skausmingų lytinių santykių, baigiant erekcijos ir makšties lubrikacijos sunkumais. Seksualinių problemų priežasčių nustatymas yra gana sudėtingas, nes juos gali sąlygoti biologiniai, psichologiniai ir socialiniai veiksniai. Aptarkime vieną konkretų veiksnį, kuris yra susijęs su įvairiais seksualiniais sunkumais, ypač tarp moterų – kūno įvaizdis bei formos. Mes kalbėsime apie bendrąją meilę savo kūnui, ne tik vieną konkrečią kūno vietą. Taigi, kaip moterys jaučiasi savo kūne ir kaip tas atsispindi jų seksualiniame gyvenime?
Apklausoje, kurioje dalyvavo 3627 12-74 metų moterys, 40 % teigė, kad yra patenkintos savo kūnu, o likusios 60 % rado prie ko prikibti. Taip pat, net 95% moterų teigė, jog jų išvaizda yra labai svarbi jų kasdieniniame gyvenime ir jog tai joms itin aktualu.
Moterys, kurios buvo nepatenkintos savo kūnu, prisipažino turinčios lytinius santykius gana retai. Jos teigė esą nelinkusios inicijuoti lytinių santykių su savo partneriu bei turinčios šiokią tokią baimę prieš juos nusirengti nuogai ir atlikti lytinį aktą šviesoje. Jos taipogi teigė neturinčios daug noro išbandyti naują seksualinę veiklą ir jog „joms yra gerai kaip yra“. Be to, moterys, kurios buvo mažiau patenkintos savo kūnu, pranešė patyrusios mažiau orgazmų ir daugiau buvo linkę pripažinti, jog orgazmą dažnai suvaidina.
Be retesnių lytinių santykių arba santykių tik tam tikromis aplinkybėmis (pvz., išjungus šviesas), kuriuos sąlygoja kompleksai dėl savo kūno formų, prisideda blaškymasis lytinių santykių metu. Tyrimai parodė, kad moterys, turinčios daugiau kūno kompleksų, nerimauja sekso metu ir galvoja vien apie savo išvaizdą (pvz., „kaip mano kūnas atrodo partneriui?“). tai trukdo koncentruotis į malonumą. Turbūt nenuostabu, kad tokios moterys ir pripažino esančios dažnai seksualiai nepatenkintos.
Trumpai tariant, kuo mažiau moteris yra patenkinta savo kūnu, tuo daugiau seksualinių sunkumų ji linkusi patirti. Žinoma, svarbu nepamiršti, kad susirūpinimas savo kūno išvaizda ne visada yra seksualinių sunkumų priežastis. Kartais dėl seksualinių sunkumų žmogus gali jaustis blogai ir tai, savo ruožtu, juos gali nukreipti į išvaizdos problemas ir jis pagalvos, jog būtent dėl išvaizdos jų seksualinis gyvenimas prastėja.
Bet kuriuo atveju akivaizdu, kad kūno įvaizdis ir seksualinė disfunkcija yra glaudžiai susiję ir tai, kaip mes jaučiamės savo kūne greičiausiai bus svarbus aspektas bet kurioje sekso terapijos programoje. Bet ne tik moterims. Padėjus visų lyčių žmonėms išmokti mylėti savo kūną, seksas galėtų būti geresnis. O geresnis seksas gali padėti žmonėms išmokti dar labiau mylėti savo kūną.